Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler

Bu dersimizde Türkçemizde kullanılan büyük harflerin yazılışı, İkilemelerin yazılışı, Tarihlerin YazılışıPekiştirmelerin Yazılışı gibi konuları ele alacağız. Yazım kuralları konusunun önemli bir bölümünü oluşturmakta ve Öss, Kpss, ve Sbs gibi birçok sınavda öğrencinin bu bilgisi sınanmaktadır. Bu dersimizdeki videoyu da izledikten sonra videonun altında bulunan yazım kuralları ile ilgili soru çözümlerimizi izlemenizi tavsiye ederim. (Ekrem Durmuşoğlu)

Öğretmen hakkında: Ekrem Durmuşoğlu


Yazım Yanlışları ile ilgili izleyebileceğiniz diğer konular:

Ses Kurallarına Uyum ve De Bağlacının Yazılışı

Ki’nin Yazımı ve Mi’nin Yazılışı

Soru Çözümleri

“ Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler ” yazısı için 11 Yorum Yapılmış

 1. hande

  Bu kadar güzel bir site gerçekten görmemiştim. Her şey en ince ayrıntılarına kadar açıklayıcı bir şekilde anlatılmış. Videoyu izlerken neden böyle olucak diye kendi kendime soruyorum sanki anlatımı ypan değerli hocamıs beni duymuşçasına neden ve nasıl olduğunu süper bir anlatımla açıklıyor. Ayrıca o kadar cana yakın davranıyorki kendimi orda ders işliyormuşum gibi hissetim x). Bir şey daha söylemek istiyorum, gerçekten sınavlarımda bana çok yardımcı oluyor. yarın türkçe sınavım var ve anlamadığım yerlerin hepsini çok iyi bir şekilde anladım, teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 2. tarık

  hocam çok teşekkür ederiz.Sizin gibi bir öğremenimiz olsun isterdim saolun kpss için çok faydalı olucağına eminim anlatım bozuklularında pek iyi değilim nasıl bu sorunu aşarım hocam şimdiden teşekkür ederim.

 3. hakan

  Kadere katılıyorum hocam bu işin bir püf noktası varmı , unutmamak için bol bol soru çözmekten başka ne yapabiliriz.

 4. kader

  dilbigisi konularını video yu izledikten sonra soruları rahatlıkla çözebiliyorum ama zaman geçtikçe unutuyorum zaman çok kısıtlı yardımcı olun lütfen

 5. AYNUR

  HARİKA ANLATIYORSUNUZ SÜPER OLMUŞ DEVAMINI DİLERİM

 6. EBRU

  KPSS HAZIRLANIYORUM EN SIKILDIĞIM DERS TÜRKÇEYDİ BUNU SİZİNLE AŞTIM MÜKEMMEL ANLATIYORSUNUZ ALLAH RAZI OLSUN.

  Admin Cevabı:

  Merhaba değerli ziyaretçimiz, burada anlatılan Türkçe dersini KPSS için de izleyebilirsiniz. Sınavda başarılar diliyorum.

  Ekrem Durmuşoğlu

 7. BURUNA

  sayın hocam konular ancak bu kadar guzel anlatılabılınır.geçmiş yasantınızıda okudum Allah razı olsun sızden ve ınanın kı bana göre sız bu hızmetı yapmakla cennetlıksınız.sayın hocam dıyelım kı ben konuları hıç bılmıyorum ve öss hazırlanıyorum lutfen benım e-mailime çalışmam gereken konuları sırasına göre yazar yollarsanız sevınırım çünkü bır konuyu bılmeden öbur konuyu yapmak ımkansz çalışmalarınız da başarılar dılerım.saygılar.

  Admin Cevabı: Merhaba arkadaşım, Türkçe bölümümüze geldiğiniz zaman zaten orada çalışmanız gereken sırayla listelenmiştir dersler. Oraya da not olarak yazdım zaten. Başarılar diliyorum. Faydalı olduğuna sevindim. Hoşça kal.

  Ekrem Durmuşoğlu

 8. oktay DEMİRTAŞ

  HOCAM GERCEKTEN MUKEMMEL BI ANLATIM TEBRIK EDERIM DIREK PUF NOKTALARI VERMENIZDE AYRI MESELE 😀

 9. melike

  çok güzel herkes girme kaynak kitaplara para vermeyin gelin buraya hocanız burada

 10. Ömer Avican

  Hocam Gerçekten Çok İçten Ve Samimi Bir Anlatım Tarzınız Var Çok Güzel Ve Anlaşılır Bir Dille Anlatıyorsunuzki Anlamamak mümkün değil 🙂

 11. yusuf

  hocam konuyu o kadar net anlatıyorsunuzki adınınz altın harflerle milli eğitim bakanlığınca altın harflerle yazılıp bir anlatım cd eşliğinde tüm okullara dağıtılmalıdır.

Bu yazı için yorum yapın

alt